کامل ترین مجموعه موجود در بازار اینبار در سایت معمارکده

Evermotion Archmodel Vol 1-150

با تلاش مستمر تیم معمارکده ,مجموعه عظیم آرک مدل از شرکت اورموشن (Evermotion) را برای شما عزیزان آماده کرده ایم.این مجموعه کامل ترین مجموعه در سطح اینترنت است . مدلهای شرکت Evermotion نیازی به معرفی نداره و همه معماران و تری دی کاران ایران و دنیا این مجموعه رو خیلی خوب میشناسند.در این پست مجموعه مدلهای آرک مدل از شماره ۱ تا ۱۵۰ بصورت کامل در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.حجم اصلی این مدلهای بیش از ۱۵۰ گیگ است که با فشرده سازی اختصاصی به حجم ۷۰ گیگ رسیده ایم . لطفا دقت فرمایید برگشت یا لغو این محصول بمنزله کسر ۲۰ درصد از هزینهی پرداختی میباشد.

خرید پستی این مجموعه بمبلغ ۶۵ هزار تومان و تحویل در درب منزل شما

اطلاعیه : خریدهای 20 هزار تومان به بالا با کسر 15 درصد تخفیف ارائه میشود .

کد تخفیف 15 % = Memarkade.ir

پیزا کلیک
LiveZilla Live Help

مقاله ایمن سازی شیشه توسط پوششهای مدرن

367 بازدید

در ابن مطلب دانلود مقاله ایمن سازی شیشه توسط پوششهای مدرن را برای شما اماده کرده ایم.

گوشه از این مقاله

چکیده

مقدمه

۱- روشهای ارزیابی مقاومت در برابر موج انفجار

۲- معرفی انواع شیشه ها

۳- پوششهای ضد موج انفجار

۳-۱- شرح آزمایشها

۳-۲- کاربردهای دیگر و تجهیزات جانبی پوششهای امنیتی

۴- فرآیند نصب

۵- ارزیابی محصولات جایگزین شیشه

جمع بندی

مراجع

………….

چکیده

یکی از اساسی ترین پیش شرط ها در مراکز تحقیقات , نگهداری و استفاده از مواد منفجره , ایمنی مراکز در مقابل موج انفجار می باشد .کلاً در اتفاقاتی که منجر به وارد آمدن فشار بالایی به شیشه می گردند ، قطعات شکسته بسیار خطرناک خواهند بود . در حوادثی مانند موج انفجار , قطعات شکسته و پر سرعت شیشه (flying glass ) مرگبار     می باشند . توجه به آمار تفکیکی جراحات و تلفات جانی بر اثر قطعات شکسته شیشه کاملاً مؤید این مطالب است .

امروزه توسعه فن آوری پوششهای شفاف پلیمری توانسته با بکارگیری لایه های متعدد ، مشکلات شیشه را به میزان مطلوبی رفع نماید . برای استفاده از این پوششها هیچ احتیاجی به تعویض شیشه و حتی خروج آن از قاب نمی باشد . با اجرای فرآیند نصب , پوششها بطور یکپارچه به سراسر شیشه می چسبند و چسب های ویژه آن با مکانیسم های مختلف نفوذ و پیوند مکانیکی باعث مقاوم سازی شیشه می گردند و درصورت شکسته شدن شیشه , این پوشش به علت دارا بودن استحکام چسبندگی و کششی بالا از پراکنده شدن قطعات جلوگیری می نماید . با توجه به اهمیت مقاوم سازی و افزایش ایمنی این مقاله به معرفی فن آوری نوینی می پردازد .

ابتدا زمینه استفاده از این فن آوری و سپس نمونه هایی از آمار تلفات بر اثر پرتابه های شیشه به هنگام موج انفجار مطرح می گردد . دو روش استاندارد برای ارزیابی ایمنی سیستم های پنجره در مقابل انفجار که توسط

  1. UK. Police Scientific Development Branch(PSDB) وS. General Services Administration (GSA) تنظیم شده است تشریح می شود .

بمنظور زمینه سازی کامل برای معرفی پوششها و با توجه به اینکه در بخش های بعدی به انواع مختلف شیشه استناد خواهد شد در یک بخش انواع شیشه و خواص آنها معرفی می گردد .

پوششهای ایمنی دارای تجهیزات جانبی متنوعی از قبیل Edge Grip ، Glass lock ، life line  و ….. می باشند که با استفاده از هر کدام ، ضریب ایمنی در مقابل موج انفجار بالاتر خواهد رفت . فرآیند نصب ، به عنوان آخرین مطالب در زمینه پوششهای مدرن ارائه می گردند .

در این مقاله به عنوان یک پیوست تکمیلی نیز ، محصولات جایگزین شیشه مانند پلی کربنات و اکریلیک بررسی  می شود و محدودیت ها و قابلیتهای آنها ارزیابی می گردد ……

 

مقدمه

     معمولاً بخش عمده جراحت های ناشی از انفجارات به واسطه بریدگی ها و صدماتی است که تکه های شکسته شده شیشه ایجاد کرده اند . صدمات و خسارات قابل ملاحظه سازه ای و تخریب ساختمان تنها در محدوده وقوع انفجار می باشد ، اما شکستگی و ایجاد قطعات پرسرعت شیشه در گستره بسیار وسیعتری از محل انفجار خطر ساز می باشد . سرعت پرتابه های شیشه در اثر موج انفجار به طور متوسط به km/hr 240 می رسد و این سرعت و برندگی شیشه برای افراد نزدیک به پنجره حتی مرگبار می باشد……

آمار جراحات و تلفات ناشی از شکستگی های شیشه در زمان وقوع انفجار مؤید مطالب فوق است . این آمار تفکیکی در مورد انفجارهای مهم تنظیم شده است . به عنوان مثال در انفجار برج مورا در اوکلاهما (۱۹۹۵) حدود ۵۰۰ نفر که ۵۰% از کل مجروحین بودند به سبب جراحات حاصل از پرتابه های شیشه در بیمارستان بستری شدند [۴] . طبق گزارش رسمی ، عامل عمده جراحات جدی در انفجار برج الخبر عربستان سعودی در ژوئن ۱۹۹۶ تکه تکه شدن   شیشه ها بوده است [۱] . در انفجار اخیر سازمان تجارت جهانی نیز پرتابه های شیشه حتی در فاصله ۰٫۸ کیلومتری باعث مرگ و جراحت افراد شده است [۵] .

بدیهی است مراکزی که به نحوی به نگهداری یا کار با مواد منفجره می پردازند همواره در معرض خطر وقوع انفجار قرار دارند و ایجاد موج انفجار و برخورد آن با شیشه ها ، سلامت و ایمنی پرسنل و همچنین تجهیزات حساس این قبیل مراکز را با صدمات جبران ناپذیری مواجه می کند . برای جلوگیری از این خطرات تاکنون روش استفاده از پنجره های بالستیک و ضد موج انفجار پیشنهاد می شد . این پنجره ها بسیار سنگین و گران می باشند و بکارگیری آنها در هنگام احداث ساختمان صورت می گیرد . در واقع برای ساختمان هایی که در حال بهره برداری می باشند استفاده از این تکنولوژی مستلزم تعویض شیشه ها و در برخی موارد خروج از چارچوب می باشد .

اما اکنون تکنولوژی پوششهای مدرن پلیمری با استفاده از مواد شیمیایی و چسب های مخصوص ، می تواند     شیشه های موجود در ساختمان ها را در مقابل موج انفجار مقاوم کند . این مقاومت با افزایش ضخامت پوشش ها و استفاده از تجهیزات جانبی قابلیت افزایش را داراست .

ساخت این پوششها به تکنولوژی بسیار بالایی احتیاج دارد و امروزه تولید آن در انحصار معدودی از کشورهای پیشرفته می باشد . آزمایش های بسیاری نیز تا کنون بر روی پوششها انجام شده است که تأثیر قابل توجه آن را بر    ایمن سازی شیشه ها نشان می دهد و در نتیجه مراکز نظامی و غیر نظامی متعددی در جهان برای به روز سازی و ایمن سازی ساختمانهای خود از این فن آوری بهره می گیرند .

 

۱- روشهای ارزیابی مقاومت در برابر موج انفجار  

خسارات سنگین ناشی از شکستن شیشه ها ، موسسات استاندارد و قانونگذاری را به سمت تدوین روشهایی برای ارزیابی مقاومت در برابر موج انفجار هدایت نمود . دو نمونه از این روشها مربوط به

U.S.General Services Administration (G.S.A), UK Police Scientific Development Branch(PSDB)

می باشند .

معیار هر دو روش ” کمترین مقدار نفوذ پرتابه های شیشه به داخل و همچنین کمترین مقدار مخاطره برای فردی است که در داخل ساختمان حضور دارد . اصول هر دو روش یکسان و اختلاف جزئی در ابعاد و نحوه نامگذاری درجات مختلف ایمنی وجود دارد . این روشها به منظور استاندارد کردن آزمایش های موج انفجار تنظیم شده است . به عبارت دیگر در هر آزمایش به طور خاص تعیین می شود که چه ماده منفجره ای و در چه فاصله ای از شیشه منفجر شده و چه فشاری به شیشه وارد می آید . نهایتاً اثر آزمایش با توجه به درجات ایمنی مشخص در این روشها ارزیابی می گردد .

در دسته بندی مربوط به GSA ابعاد اتاق در نظر گرفته شده در شکل شماره یک مشخص است . در این روش ۶ درجه ایمنی به شرح زیر لحاظ می گردد .

  • در این وضعیت شیشه یا جایگزین آن در برابر موج انفجار به هیچ وجه ترک نمی خورد و از چارچوب نیز خارج نمی شود . این حالت بالاترین درجه ایمنی می باشد و در حقیقت فقط برای سیستم های بسیار قوی و موج انفجار متوسط قابل مشاهده است .
  • شیشه ترک برمی دارد اما از قاب خارج نمی شود . هیچ ذره و بخشی از شیشه هم از قاب خارج نمی شود . در واقع سیستم خاصی باید موجود باشد که اجازه پراکنده شدن را به شیشه ندهد . دقیقاً مانند کاری که پوشش های ایمنی در اکثر موارد انجام می دهند .

دانلود “مقاله ایمن سازی شیشه” imensazi-memarkade.ir – Downloaded 69 times –

شما میتوانید برای حمایت از سایت این محصول را از لینک زیر با قیمت ناچیز خریداری نمایید.

1500 تومان – خرید

دانلود


راهنمای دانلود از سایت
اگر نمی دانید چطور باید دانلود کنید
پیزا کلیک

کامل ترین مجموعه موجود در بازار اینبار در سایت معمارکده

Evermotion Archmodel Vol 1-150

با تلاش مستمر تیم معمارکده ,مجموعه عظیم آرک مدل از شرکت اورموشن (Evermotion) را برای شما عزیزان آماده کرده ایم.این مجموعه کامل ترین مجموعه در سطح اینترنت است . مدلهای شرکت Evermotion نیازی به معرفی نداره و همه معماران و تری دی کاران ایران و دنیا این مجموعه رو خیلی خوب میشناسند.در این پست مجموعه مدلهای آرک مدل از شماره ۱ تا ۱۵۰ بصورت کامل در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.حجم اصلی این مدلهای بیش از ۱۵۰ گیگ است که با فشرده سازی اختصاصی به حجم ۷۰ گیگ رسیده ایم . لطفا دقت فرمایید برگشت یا لغو این محصول بمنزله کسر ۲۰ درصد از هزینهی پرداختی میباشد.

خرید پستی این مجموعه بمبلغ ۶۵ هزار تومان و تحویل در درب منزل شما

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *